This is an example of a HTML caption with a link.

GRASS-POL Zakładanie trawników, aranżacja terenów zielonych, Gliwice, Zabrze, Rybnik

Zakładanie trawników


FIRMA DYSPONUJE UPRAWNIENIAMI W ZAKRESIE PRAWIDŁOWEGO ZAKŁADANIA ORAZ PIELĘGNACJI TRAWNIKÓW SIANYCH JAK I RÓWNIEŻ TRAWNIKÓW W ROLCE.
UPRAWNIENIA PRZEDSTAWIAMY BEZPOŚREDNIO U KLIENTA.

Trawniki siane.
W zależności od warunków glebowych oraz upodobań naszych klientów zajmujemy się pracami związanymi z zakładaniem trawników w oparciu o rekultywację gleby. Kształtowanie środowiska glebowego istotnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego roślin. W trakcie zakładania trawnika, w zależności od zawartości poszczególnych pierwiastków, struktury oraz zawilgocenia gruntu, dobiera się odpowiednie mieszanki nasion cechujące się wymaganiami glebowymi, które muszą zostać spełnione w celu swobodnego i witalnego rozrostu systemu korzeniowego. Przy występujących w ziemi prawidłowych warunkach trawa odznacza się cechami charakterystycznymi dla danych nasion znajdujących się w konkretnej mieszance. W związku z powyższym w zależności od zastosowania trawnika wykonujemy:
-trawniki sportowe
-trawniki ozdobne
-trawniki uniwersalne
-trawniki zakładane na terenach cechujących się  ciężkimi warunkami glebowymi
Również posiadamy mieszanki nasion traw odpornych na choroby i niskie temperatury.

 
Trawniki z rolki.

W odróżnieniu od trawników z siewu trawę z rolki kładziemy na uprzednio zrekultywowanym gruncie. Trawa z plantacji odcinana jest bezpośrednio z gruntu lub zdejmowana z folii. W przypadku trawy z gruntu przycinany jest system korzeniowy. Trawa z folii uprawiana jest na folii, a następnie ściągana wraz z pełnym systemem korzeniowym.
v

Kontakt